novinkyAkvizice CASUA

01/03/2022

Společnost OBERMEYER HELIKA a.s., člen německé skupiny OBERMEYER, získala 100% obchodní podíl v přední české projekční společnosti CASUA s.r.o. Stala se tak největší architektonicko-projekční kanceláří na českém trhu. Obě společnosti budou i nadále používat své dosavadní názvy a spolupráce mezi nimi bude koordinována na úrovni vedení společností.

Celá zpráva: https://www.obermeyer.cz/aktuality/obermeyer-helika-uspesne-dokoncila-akvizici-spolecnosti-casua/

Skupina OBERMEYER

Skupina OBERMEYER patří mezi největší světové projektové a inženýrské společnosti. Založena byla v roce 1958 v Mnichově a dnes prostřednictvím sítě svých poboček působí po celém světě. Zaměřuje se na stavby dopravní a technické infrastruktury, letiště a na projekty pozemních staveb velkého rozsahu všech typologických kategorií včetně ikonických sportovních, kulturních a obchodních staveb. V referencích skupiny naleznete takové projekty, jako jsou modernizace berlínského letiště Tegel, rekonstrukce fotbalového stadionu v Kolíně nad Rýnem nebo výstavba olympijského stadionu v Pekingu. Společnost OBERMEYER rozvíjí své obchodní aktivity zejména v Evropě, v Číně, na Blízkém východě a v Turecku.

 

Maximilian Grauvogl

Vedoucí partner skupiny OBERMEYER

Dipl.-Chem., Dipl.-Ing. Maxmilián Grauvogl převzal skupinu firem od svého strýce, zakladatele firmy Dr. Leonarda Obermeyera.

Stejně jako on je i Maximilian Grauvogl vizionářem v oblasti vědy a výzkumu a zejména dalšího rozvoje a zavádění metod digitálního plánování a jejich implementace ve stavebnictví. Není proto divu, že OBERMEYER vždy hrál průkopnickou roli v zavádění digitálních metod. Informační modelování budov (BIM) je v současné době propagováno s velkým nasazením.

Po ukončení studií na Technické univerzitě v Mnichově – v roce 1975 získal diplom chemika a v roce 1981 jako titul stavebního inženýra. V roce 1981 začal Maximilian Grauvogl pracovat v OBERMEYER v Mnichově. Po třech letech v pozemním stavitelství odešel na dva roky do Rijádu v Saúdské Arábii jako inženýr pro velký projekt dopravních staveb. Zpátky v Německu nejprve pracoval jako plánovací manažer pro větší národní projekty pozemního stavitelství, od roku 1988 se podílel na expanzi oddělení „Environment“, které v roce 1993 převzal jako vedoucí.

Maximilian Grauvogl je členem manažerského týmu OBERMEYER od roku 1994. Od roku 1998 se zaměřuje na rozvoj podnikání v zahraničí, zejména v Rusku, zemích SNS a Číně. V roce 1999 se M. Grauvogl stal mluvčím vedení společnosti a v roce 2001 převzal také divizi “Centrální funkce” s organizačními jednotkami “Mezinárodní obchodní vztahy”, “Správa”, “Zpracování dat” a “Řízení kvality/Public Relations”.

Od roku 2003 je generálním ředitelem a od prosince 2006 je jediným akcionářem skupiny OBERMEYER.

Převzato z www.opb.de

další novinky