novinkyBIM konference 2022

21/10/2022

Září a říjen je taková „sezóna“ konferencí o BIMu. Zajímáme se o současné trendy a informace ohledně BIMu a také digitalizace stavebnictví, proto jsme se zúčastnili všech 4 nejzajímavějších BIM konferencí.

Byli jsme osobně v Olomouci na CADfórum 2022, online na BIM Open 2022 ale účastnili jsme se také aktivně, a to v panelových diskuzí na 2. hybridní konference BIM při FOR ARCHu a na BIMDAY 2022.

Na všech těchto akcích bylo zřejmě nejživějším a shodným tématem Standardizace a povinnost použití metody BIM a stav datového standardu DSS na Agentuře ČAS.

další novinky

Čertův Vršek - Best of Realty 2022

S hrdostí oznamujeme, že náš zelený rezidenční projekt vyvinutý ve spolupráci se společností Skanska - Čertův Vršek - byl oceněn ve 24. ročníku cen The best of Realty v kategorii Rezidenční projekty menšího rozsahu 2022.

Urbanistický projekt roku 2022

Titul Urbanistický projekt roku 2022 získalo Jiráskovo náměstí v Kolíně. Ocenění v soutěži Urbanistický projekt roku 2022 si odneslo celkem 6 projektů ze 16 přihlášených urbanistických projektů z celé České republiky. Soutěž vypisuje tradičně Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, spolu s Ministerstvem pro místní rozvoj, Asociací pro urbanismus a územní plánování ČR, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Českým svazem stavebních inženýrů a s podporou Ministerstva průmyslu a obchodu.

CASUA již po 4. sponzorem módní přehlídky Jaroslavy Procházkové

Dne 4.10. 2017 se v Mramorovém sále Lucerny uskutečnila módní přehlídka Jaroslavy Procházkové, a CASUA se již po 4. stala sponzorem této akce.

CASUA na 2018 MIPIM, Cannes

CASUA se již 11. rok účastní prestižního veletrhu MIPIM v Cannes.

Bydlení Starokošířská

CASUA právě pracuje na doplnění proluky v ulici Starokošířská bytovým domem. Zajímavosti projektu je zavěšená předsunutá fasáda z pohledového betonu, která celému domu dává dynamický výraz.

Arcus City - Hrubá stavba dokončena

Pouštíme do světa záznam říjnových výsledků urbanistického souboru obytných domů Arcus City v pražských Stodůlkách. Kompozice vybraného návrhu vychází z tvaru terénu stavebních pozemků, které vytvářejí velkou přírodní mělkou mísu, jakýsi crescent, ideálně orientovaný na jižní sluneční stranu.