novinkyCASUA na 2018 MIPIM, Cannes

15/03/2018

CASUA se již 11. rok účastní prestižního veletrhu MIPIM v Cannes.

Tentokrát v rámci Equator European Network s projektem Sun City Stodůlky a zároveň se veletrhu účastní jako partner expozice Prahy, Brna a Ostravy – Czech Cities. Casua je autorem urbanistické studie Ostrava Karolina. Studii mimo jiné Ostrava na veletrhu prezentuje novým video spotem o investičních příležitostech v srdci Ostravy.

další novinky

Bydlení Starokošířská

CASUA právě pracuje na doplnění proluky v ulici Starokošířská bytovým domem. Zajímavosti projektu je zavěšená předsunutá fasáda z pohledového betonu, která celému domu dává dynamický výraz.

Centrála Správy železnic Smíchov

Železnice je historicky neoddělitelným a živoucím organismem Smíchova. Nový Terminál Smíchov bude jedním z nejrušnějších dopravní a železničních uzlů, spojující Prahu nejen s jihozápadní částí republiky ale i příslušnou částí Evropy. Administrativní budova nejvyššího orgánu českých železnic se tak jeví jako přirozená součást celého komplexu. Její okna, kanceláře, schodiště, a celé objekty se řadí podél kolejiště jako vlaky a vagóny v neustálém neklidu a pohybu.

XV. Reprezentační ples ČVUT v Praze

Sdílíme pár snímků z XV. Reprezentačního plesu ČVUT v Praze. Casua věnovalo do tomboly 10 hodin práce svého architekta pro zvelebení domova vítěze. Osobního předání daru při slosování vstupenek se ujal za Casua Oleg Haman.

Urbanistický projekt roku 2022

Titul Urbanistický projekt roku 2022 získalo Jiráskovo náměstí v Kolíně. Ocenění v soutěži Urbanistický projekt roku 2022 si odneslo celkem 6 projektů ze 16 přihlášených urbanistických projektů z celé České republiky. Soutěž vypisuje tradičně Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, spolu s Ministerstvem pro místní rozvoj, Asociací pro urbanismus a územní plánování ČR, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Českým svazem stavebních inženýrů a s podporou Ministerstva průmyslu a obchodu.

Oleg Haman - Rozhovor pro Regionální televizi

Kam směřuje světová a česká architektura? Vytváří se tady nějaký ojedinělý styl anebo jde česká architektura ruku v ruce tou světovou? Na to vše odpověděl zakladatel studia CASUA Oleg Haman.

borislavka

Bořislavka Centrum roste!

Dokončení stavby je plánováno na první polovinu roku 2021.