novinky projekty rekonstrukce všechnyČeský Statistický Úřad září v novém kabátě

17/01/2024

Dlouho plánovaná rekonstrukce objektu ČSÚ Na Skalce byla dokončena. Je to nová zkušenost, kdy dům, který jsme v atelieru CASUA projektovali před 20. lety, prochází celkovou revitalizací.

Nejviditelnějším a nejvýraznějším prvkem rekonstrukce domu je nová fasáda. Fasáda ČSÚ jakoby po těch letech povstala z popela a vdechla budově nový život. Exaktní technické a materiálové zpracování odráží charakter přesných a racionálních údajů z portfolia Českého statistického úřadu. Ostrý kontrast černé a bílé fasády ještě více umocňuje výškovou kompozici budovy. Nové logo umístěné na horní atice domu tento záměr vhodně uzavírá.

Fasáda je součástí komplexní rekonstrukce objektu a technologií budovy, jež má do budoucna nejen zlepšit kvalitu a komfort vnitřního prostředí, ale velmi výrazně snížit energetické nároky na vytápění a chlazení budovy. Budova ČSÚ byla rekonstruována formou tzv. EPC, kdy dodavatel rekonstrukce je smluvně zaručen garancí za energetické úspory navržené na začátku projektu po dobu 10 let.


další novinky