novinkyDěkovný dopis za Bořislavku

16/08/2023

Bořislavka je jedním z nejvýraznějších projektů poslední dekády a jsme neskutečně vděční, že jsme se mohli podílet na jeho projektování.

V tomto příspěvku sdílíme úryvky z děkovného dopisu pana Komárka z roku 2021. A to není vše – brzy vám ukážeme i to, co nám daroval jako poděkování za naši práci.

Jestli máte chuť se dozvědět více, přečtěte si rozhovor s Radanem Juráškem, seniorním stavebním inženýrem ČKAIT, a ponořte se do jeho unikátního pohledu na celý stavební proces.

DOPIS:

“Rád bych Vám poděkoval za to, že jste se podíleli na výstavbě našeho nového sídla na Bořislavce.
Bořislavka centrum je bezesporu jednou z nejvýraznějších staveb, které v Praze v poslední dekádě vznikly, a můžeme na ni být právem hrdí. Pro mne bylo inspirativní pracovat s celým týmem: Měli jsme jasnou vizi a tu jsme dotáhli až do finále. Bez našich diskuzí by nevznikla dnešní Bořislavka, kterou jsme promýšleli, utvářeli a měnili. A nakonec vzniklo dílo, troufám si tvrdit lepší, než jaký byl počáteční záměr. Komplex budov jsme dokončili podle plánu, a to přesto, že nám začátek zkomplikovalo neskutečně dlouhé povolovací řízení a konec zase pandemie koronaviru.
Hledal jsem něco, co by nejlépe symbolizovalo tuhle jedinečnou stavbu. Lustr Ledovec navržený přímo pro Bořislavku a více než další slova přesně vystihuje její genius loci.
Přijměte Olegu a Aleši, prosím, tuto symbolickou špičku ledovce jako vyjádření díky za Vaši profesionálně odvedenou práci.”

S úctou Karel Komárek, 2021

další novinky