novinkyDěkujeme za pozvání na Zkoušku orchestru České filharmonie!

30/01/2024

Na programu byla skvělá hudba od Bedřicha Smetany, konkrétně Má vlast a cyklus symfonických básní - Z českých luhů a hájů, Tábor a Blaník. Večer moderoval Marek Eben, dirigentem byl Petr Altrichter a za scénářem a režií stála Alice Nellis.

další novinky

Cena Arnošta Lustiga

Tak jako po jiné roky, i tentokrát jsme hrdým partnerem tohoto ocenění. Cena se každoročně uděluje osobám, které naplňují vlastnosti, jako jsou „odvaha a statečnost, lidskost a spravedlnost,“ tedy charakteristiky odkazující na spisovatele Arnošta Lustiga, jehož jméno cena nese.

Slavnostní otevření budovy ČSÚ

Slavnostní otevření ústřední budovy Českého statistického úřadu v Praze představovalo nejen významný milník v oblasti modernizace infrastruktury, ale také přispění ke zlepšení pracovního prostředí a efektivity veřejných institucí.

Akvizice CASUA

Společnost OBERMEYER HELIKA a.s., člen německé skupiny OBERMEYER, získala 100% obchodní podíl v přední české projekční společnosti CASUA s.r.o. Stala se tak největší architektonicko-projekční kanceláří na českém trhu. Obě společnosti budou i nadále používat své dosavadní názvy a spolupráce mezi nimi bude koordinována na úrovni vedení společností.

Urbanistický projekt roku 2022

Titul Urbanistický projekt roku 2022 získalo Jiráskovo náměstí v Kolíně. Ocenění v soutěži Urbanistický projekt roku 2022 si odneslo celkem 6 projektů ze 16 přihlášených urbanistických projektů z celé České republiky. Soutěž vypisuje tradičně Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, spolu s Ministerstvem pro místní rozvoj, Asociací pro urbanismus a územní plánování ČR, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Českým svazem stavebních inženýrů a s podporou Ministerstva průmyslu a obchodu.

Vánoční večírek v CASUA

Přejeme všem krásné pohodové Vánoce.

Máme rádi Mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha a tak jsme se stali mecenášem této krásné kulturní akce.

Od roku 2008 nabízí Dvořákova Praha více než dva týdny naplněné krásnou hudbou a mimořádnými kulturními událostmi, které jsou inspirované životním i tvůrčím odkazem jednoho z největších světových hudebních géniů.