novinky obytné soubory projektyLIHOVAR Smíchov

05/07/2023

Znáte projekt LIHOVAR Smíchov? Je to projekt multifunkčního rezidenčního bydlení společnosti Trigema, kde CASUA figuruje jako Generální Projektant.

Tento unikátní projekt nabídne moderní bydlení, které respektuje vzrušující historii tohoto místa. Architektům z Black n’ Arch se podařilo krásně zasadit hmotu tohoto objektu do brownfieldu bývalého lihovaru Fischl a synové. V rámci druhé etapy bude vybudován areál s bytovými jednotkami určenými výlučně k pronájmu. Hodnotu areálu bude doplňovat také gastronomický zážitek v podobě foodmarketu.

Ve třetí etapě budou nájemné bytové jednotky spolu s jednotkami určnými k prodeji. V parteru se bude nacházet retail a supermarket.

Z technického hlediska se v tomto projektu můžeme pochlubit vyřešením několika výzev jako zachování komína, který bude sloužit jako vyhlídka dostupná výtahem v dutině jeho konstrukce. Další zajímavostí jsou například prefabrikované koupelny, řešení vibroizolace projíždějících tramvají a geotermální vrty.

Využití geotermálních vrtů není jediný ekologický aspekt tohoto projektu. Dokumentaci pro povolení stavby budeme předávat tzn. “Paperless” – výlučně v digitálním formátu. Ušetříme tak obrovské množství papíru.

Jsme hrdí, že můžeme být součástí tohoto projektu.

Investor: Trigema a.s.

Prezentace projektu: https://www.trigema.cz/lihovar/

 

další novinky