novinky obytné soubory projektyLIHOVAR Smíchov

05/07/2023

Znáte projekt LIHOVAR Smíchov? Je to projekt multifunkčního rezidenčního bydlení společnosti Trigema, kde CASUA figuruje jako Generální Projektant.

Tento unikátní projekt nabídne moderní bydlení, které respektuje vzrušující historii tohoto místa. Architektům z Black n’ Arch se podařilo krásně zasadit hmotu tohoto objektu do brownfieldu bývalého lihovaru Fischl a synové. V rámci druhé etapy bude vybudován areál s bytovými jednotkami určenými výlučně k pronájmu. Hodnotu areálu bude doplňovat také gastronomický zážitek v podobě foodmarketu.

Ve třetí etapě budou nájemné bytové jednotky spolu s jednotkami určnými k prodeji. V parteru se bude nacházet retail a supermarket.

Z technického hlediska se v tomto projektu můžeme pochlubit vyřešením několika výzev jako zachování komína, který bude sloužit jako vyhlídka dostupná výtahem v dutině jeho konstrukce. Další zajímavostí jsou například prefabrikované koupelny, řešení vibroizolace projíždějících tramvají a geotermální vrty.

Využití geotermálních vrtů není jediný ekologický aspekt tohoto projektu. Dokumentaci pro povolení stavby budeme předávat tzn. “Paperless” – výlučně v digitálním formátu. Ušetříme tak obrovské množství papíru.

Jsme hrdí, že můžeme být součástí tohoto projektu.

Investor: Trigema a.s.

Prezentace projektu: https://www.trigema.cz/lihovar/

 

další novinky

Rezidence Čertův Vršek

Realizace 2020-2022

Arcus City - Hrubá stavba dokončena

Pouštíme do světa záznam říjnových výsledků urbanistického souboru obytných domů Arcus City v pražských Stodůlkách. Kompozice vybraného návrhu vychází z tvaru terénu stavebních pozemků, které vytvářejí velkou přírodní mělkou mísu, jakýsi crescent, ideálně orientovaný na jižní sluneční stranu.

Nové centrum Jesenice

Urbanistická soutěž. Řešené území představuje nejniternjší centrum dnes už města Jesenice. Jedná se o trojúhelníkovou náves na křižovatce dvou cest. I přes mnoho negativních aspektů si ale místo zachovalo svoji původní urbanistickou stopu.

Připravujeme pro vás nový obsah, který vám ukáže více z atmosféry v Casua.

Naše karlínská kancelář vás zve do příjemného vnitrobloku, do prostorné kuchyňky s kávovary a dalšími skvělými benefity, které tu máme.

Představujeme vám 7. ročník soutěže Kanceláře roku

Tato akce vyvrcholila slavnostním večerem v Paláci Žofín. Společnost Procházka & Partners, dlouholetý organizátor této prestižní soutěže, byla hrdá na to, že mohla poskytnout soutěžícím firmám a architektům nejen možnost zdarma se zúčastnit soutěže, ale také se zúčastnit exkluzivního galavečera.

Casua sponzorem Výstavy J. A. Angermayera

od 14.12.2017 můžete v Oblastní Galerii Liberec navštívit výstavu J.A. Angermayera. Jedná se o první soubornou přehlídku jeho díla a Casua se stala jejím sponzorem. Výstava potrvá až do 4.3.2018.