novinkyProjekt Ořechovka Maison získal ocenění Fasáda roku.

24/10/2021

Ocenení společnosti BAUMIT

Projekt, na kterém se Casua podílela jako generální projektant, byl oceněn společností BAUMIT.

Odůvodnění poroty: V zástavbě pražských Střešovic, které již z historického hlediska architektury vybízí k zajímavému ztvárnění staveb a urbanistického začlenění se podařilo postavit zajímavý residenční komplex bytových domů, které zapadají do stávajícího území. Zajímavé hmotové ztvárnění objektů skvěle doplňují kreativní povrchové úpravy v kombinaci hladkých bílých ploch lemujících obvod domů a drážkové struktury, která z prvního pohledu evokuje, že se jedná o plech je výbornou volbou.

Investor: Penta Real Estate s.r.o.

Projektant: QARTA ARCHITEKTURA s.r.o.

Zhotovitel: VIRCO s.r.o.

Generální projektant: Casua s.r.o.

další novinky

Představujeme vám 7. ročník soutěže Kanceláře roku

Tato akce vyvrcholila slavnostním večerem v Paláci Žofín. Společnost Procházka & Partners, dlouholetý organizátor této prestižní soutěže, byla hrdá na to, že mohla poskytnout soutěžícím firmám a architektům nejen možnost zdarma se zúčastnit soutěže, ale také se zúčastnit exkluzivního galavečera.

Podívejte se, jak postupuje výstavba Smíchov City

Stavba objektů SM1 a SM2 se chýlí ke konci. Jsme opravdu hrdí, že už vidíme výsledky našich návrhů.

Centrála Správy železnic Smíchov

Železnice je historicky neoddělitelným a živoucím organismem Smíchova. Nový Terminál Smíchov bude jedním z nejrušnějších dopravní a železničních uzlů, spojující Prahu nejen s jihozápadní částí republiky ale i příslušnou částí Evropy. Administrativní budova nejvyššího orgánu českých železnic se tak jeví jako přirozená součást celého komplexu. Její okna, kanceláře, schodiště, a celé objekty se řadí podél kolejiště jako vlaky a vagóny v neustálém neklidu a pohybu.

EXPO REAL 2022

Mezinárodní veletrh nemovitostí a investic 2022

fragment

Fragment

Stavba Fragment se 140 nájemními bytovými jednotkami, s obchodními prostory o ploše větší než 2 300 m2 a podzemními garážemi pro bez mála 120 aut, byla pro Casuu výzvou z mnoha pohledů.

XV. Reprezentační ples ČVUT v Praze

Sdílíme pár snímků z XV. Reprezentačního plesu ČVUT v Praze. Casua věnovalo do tomboly 10 hodin práce svého architekta pro zvelebení domova vítěze. Osobního předání daru při slosování vstupenek se ujal za Casua Oleg Haman.