novinkyReport z Olověného Dušana

19/03/2024

Rádi bychom sdíleli zprávu o události, která se stala ve čtvrtek 7. března na Fakultě architektury ČVUT v Praze.

Jednalo se o 31. ročník prestižní studentské architektonické a designérské soutěže nazvané “Olověný Dušan”, která je největší svého druhu v České republice. Jsme hrdí, že jsme byli partnerem této události. Soutěž “Olověný Dušan” byla založena v roce 1993 členy Spolku posluchačů architektury (SPA) a stala se nedílnou součástí akademického života na FA ČVUT. Jejím cílem je přinášet externí pohled na výuku a přispívat k reflexi pedagogům i studentům.

Nezávislá porota, vybraná organizátory ze Spolku posluchačů architektury (SPA), tradičně hodnotila projekty vytvořené na FA ČVUT v předcházejícím zimním semestru. Tento rok byly uděleny prestižní ceny několika talentovaným studentům a ateliérům.

Casua udělila výherkyni Elišce Cibulkové 14denní stáž do spřáteleného ateliéru EQ Stockholm.

V kategorii Architektura zvítězil projekt Bydlení Libeň Elišky Cibulkové, zatímco v kategorii Design byly oceněny projekty Emotional Armor Markéty Dvořákové a HI-FI litinové reproduktory Petra Brancuského. Nejlepším architektonickým ateliérem se stal ateliér Císler – Pazdera, zatímco v kategorii Design triumfoval ateliér Fišer – Nezpěváková.

Letošním přínosem bylo vysílání studentského rádia raDuše, které předcházelo slavnostnímu vyhlášení výsledků.

další novinky