novinky obytné soubory projekty všechnyRezidence Čertův Vršek

04/12/2019

Realizace 2020-2022

Hlavní myšlenka

Rezidence Čertův vršek je komorním projektem vyrůstajícím na jednom z libeňských kopců. Leží na konci stejnojmenné slepé ulice, obklopen velkými rodinnými vilami a zelení. Svým obyvatelům tak zajistí dostatek soukromí a bezpečí, které je dále umocněno oplocením areálu, vjezdovou bránou a kamerovým bezpečnostním systémem. Projekt je členěn do šesti sekcí, které mají tři až čtyři nadzemní patra. Jednotlivé sekce jsou rozmístěny do dvou téměř rovnoběžných linií, které mezi sebou svírají uličku ústící do společné relaxační zahrádky. V tomto projektu vzniklo 39 nových bytů, převažují v něm byty s dispozicí 3+kk či 4+kk, většinou jen se dvěma byty na každém patře. V nabídce jsou také tři unikátní byty 5+kk. Obytným místnostem dodávají atmosféru okna se sníženým parapetem, která přinášejí do interiéru dostatek denního světla a zároveň také působivé výhledy na Prahu. Všechny byty mají balkon, lodžii či terasu. Byty v prvním nadzemním podlaží mají vlastní předzahrádky.

Technické informace

Bytový dům je připraven dle mezinárodní metodiky BREEAM, která hodnotí vliv projektu na životní prostředí a jeho celkovou udržitelnost. Disponuje tak celou škálou technologických řešení, která budoucím majitelům ušetří značnou část nákladů na energie a vodu. Do akumulační nádrží je zachycována dešťová voda, která je následně využívána k zalévání zeleně. Projekt hospodaří s vodou i dalšími způsoby – ke splachování toalet je využíváno tzv. šedé vody, k ohřevu teplé užitkové vody slouží fototermální panely umístěné na střeše jedné ze sekcí. Na ostatních střechách je vysazena extenzivní zeleň, která přispívá ke zlepšení mikroklimatu v lokalitě a zároveň aktivně působí proti teplotní nestabilitě v letních měsících v bytech pod střechou. Díky důkladnému zateplení obálky budovy a kvalitním oknům s trojskly dosahuje projekt nízkoenergetického standardu s průkazem energetické náročnosti budovy B – velmi úsporná. Větrání bytů je řízené s rekuperací.

 Jedná se o první projekt u nás, jehož základové konstrukce a některé části nosných konstrukcí jsou vyrobeny z Rebetongu. Tento 100% recyklovaný beton, vyvinutý týmem ERC-Tech a Skanska, využívá namísto přírodního kamene vhodně zpracovanou stavební suť. Rebetong dokáže využít i cihelnou drť, recyklát, který doposud ve stavebnictví nenašel plnohodnotné uplatnění. U Čertova vršku pokryl Rebetong spotřebu vice než 15 % všech betonů, a díky tomu bylo uspořeno až 800 t kameniva.

 

další novinky

Teambuilding 2022

Restaurace Rosmarina / Freestyle Park Modřany

Lukáš Vacík prezentoval na konferenci BIM VE STAVEBNICTVÍ 2022

Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a ochodu a Českou agenturou pro standardizaci (ČAS) zorganizovaly odbornou celostátní konferenci v prostorách Nadace ve dnech 2.-3. června.

fotbal

Fotbalový turnaj Obermeyer letos v Praze

Po dvouleté přestávce, která byla zapříčiněna pandemií, se fotbalový turnaj uskutečnil v Praze.

Urbanistický projekt roku 2022

Titul Urbanistický projekt roku 2022 získalo Jiráskovo náměstí v Kolíně. Ocenění v soutěži Urbanistický projekt roku 2022 si odneslo celkem 6 projektů ze 16 přihlášených urbanistických projektů z celé České republiky. Soutěž vypisuje tradičně Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, spolu s Ministerstvem pro místní rozvoj, Asociací pro urbanismus a územní plánování ČR, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Českým svazem stavebních inženýrů a s podporou Ministerstva průmyslu a obchodu.

Rozhovor našich zakladatelů pro Development News

Jaké byly první projekty Casua a jaké jsou plány do budoucna? Zjistěte v rozhovoru našich zakladatelů pro Development News.

Akvizice CASUA

Společnost OBERMEYER HELIKA a.s., člen německé skupiny OBERMEYER, získala 100% obchodní podíl v přední české projekční společnosti CASUA s.r.o. Stala se tak největší architektonicko-projekční kanceláří na českém trhu. Obě společnosti budou i nadále používat své dosavadní názvy a spolupráce mezi nimi bude koordinována na úrovni vedení společností.