obytné soubory projekty všechnyRezidence Křemencova

2016

Jedná se o návrh stavebních úprav a nástavby s polyfunkčním charakterem. Budova má v návrhu podzemní parkovací stání, ale v úrovni vnitřního dvorku v 1.NP je navržená zelená střecha. V úrovni 1.PP a 1. NP jsou navrženy provozy obchodů a nebo kanceláří. Potom v části 1.NP a dále od 2.NP do úrovně podkroví které je nad 6.NP jsou byty.

Fasáda stávajícího domu z ul. Křemencova, zůstává zdobná původní, tzn. historizující. Není na ní proveden zateplovací plášť. Fasáda v rámci dvora je provedená s předsazeným obvodovým pláštěm s pohledovým materiálem buďto keramických dílců imitující barvou a strukturou pískovec, nebo samotným kamenným obložením z pískovce. V málo exponovaných pohledových částech ve dvoře, bude kontaktní omítka na tepelné izolaci domu.

V parteru souboru , ve dvoře, je vytvořen návrh sadových úprav. Materiálové řešení fasád je patrné z pohledů. Střecha je navržená jako šikmá , sedlová s krytinou běžně používanou v této části města historické památkové zóny, tzn. S keramickou skládanou krytinou. Ustupující části budovy ve dvoře jsou řešené jako pochozí terasy. Tyto terasy tvoří dílčí ploché střechy.