novinkySmíchov City

25/03/2022

V území projektu Smíchov City Jih a Sever, jehož developerem je Sekyra Group projektujeme hned 4 velké objekty. U všech využíváme výhody 3D projektování a u dvou z nich přímo metodu BIM.

Tento BIM proces nám pomáhá dělat naše projekty kvalitnější. Možná by se mohlo zdát, že BIM je jen o použití nějakého jednoho správného software, ale je to mnohem více – je to celý proces a způsob projektování. 

Na projektu takto velkého rozsahu musíme využívat mnoho různých software. Jako základní SW pro tvorbu BIM modelů je to Autodesk Revit. Protože ale žádný SW nemůže umět všechno dokonale, tak pro další práci jako jsou koordinace, kontrola kolizí, sloučení velkých IFC modelů celého území a práce s 2D daty apod. byly využity tyto SW: Autodesk Navisworks Manage, Autodesk AutoCAD Plan 3D, Autodesk AutoCAD, BIMcollab ZOOM. 

V BIM procesu nemůže samozřejmě chybět ani použití CDE, které přináší mimo správy a výměny projektových dat i možnost snadné spolupráce pro všechny kooperanty i bez těchto specializovaných desktopových nástrojů. Zde jsme museli využít dva CDE nástroje Autodesk BIM360 Docs a Dalux BIM Viewer + a to i proto, že každý z nich má různé přednosti (správa dat vs. práce s modely). 

Jeden z našich modelů si můžete zobrazit zde

další novinky