CASUA Academy edition:
Přednáška o Kongu a Paříži

2024
Firemní kultura
Edukace
Vzdělávací iniciativa, která si klade za cíl poskytovat odborné přednášky a workshopy zaměřené na architekturu, stavitelství a příbuzné disciplíny.
Foto

Akademie CASUA je inovativní vzdělávací iniciativa, která si klade za cíl poskytovat odborné přednášky a workshopy zaměřené na architekturu, stavitelství a příbuzné disciplíny jako sochařství nebo malířství. Hlavním posláním Akademie CASUA je podporovat odborný rozvoj a kreativitu ve stavebnictví a architektuře přednáškami zaměřenými střídavě na architekturu a technické aspekty stavitelství, včetně moderních technologií jako je BIM (Building Information Modeling). Tato akademie představuje pro všechny zúčastněné strany jedinečnou příležitost k rozšíření jejich odborných znalostí, navázání nových profesních kontaktů a inspiraci i pro další osobní a profesní růst v dynamicky se vyvíjejícím světě architektury a stavitelství.

První takovou přednášku jsme měli pro zaměstnance společnosti CASUA již v únoru, kdy náš kolega Jiří Petrželka prezentoval svůj studentský projekt o udržitelné čtvrti Saint Denis v Paříži, na kterém pod vedením architekta Josefa Smoly, pracoval s Kristýnou Klůsovou. Zaměřil se v něm kromě obytných staveb také na budovu školky a školy Groupe Scolaire Coignet, která má dřevěnou nosnou konstrukci a využívá lokálních materiálů.

S tímto projektem vyhrál mnoho ocenění v zahraničí i České republice.Mezi nejvýznamnější patří MCSC 2020 International Student Prize, Aerogel Architecture Awards Curych 2023, Eurasian Prize Golden Diploma, dvakrát 1. místo ve Studentské vědecké odborné činnost, dvakrát 1.místo v soutěži Český ekologický a energetický projekt roku, a další.

Jiří Petrželka nám prezentoval také projekt sirotčince a farmy Niolo v Kongu, na kterém spolupracoval s kolegy Anitou Černou a Janem Tilingerem. Návrh budovy vychází z konceptu provozního řešení, místní identity a tradice. Udržitelnost projektu je podpořena výrobou elektřiny pomocí FV panelů. Řešení využívá lokální materiály, technologie a postupy tak, aby si budova zachovala místní atmosféru a byla udržovatelná bez komplikací.

Také tento projekt získal ocenění, a to konkrétně Eurasian Prize Silver Diploma a World Architecture Community Awards 43rd cycle.

Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto