Cesta do Hamburku: procházky, plavby, stavby

2023
Firemní kultura
Zahraničí
Náš ateliér byl na poznávacím zájezdu v Hamburku! Náš pobyt jsme zachytili den po dni.
Foto

Naše studio bylo na poznávacím zájezdu v Hamburku.

Navštívili jsme klub Indra, kde se Hamburčanům v srpnu 1960 poprvé představili Beatles, Western a Eastern HafenCity, Speicherstadt, Kontorhaus District, centrum Hamburku, Neue Mitte Altona, Reeperbahn a Labskou filharmonii.

Program jsme měli skvěle naplánovaný:

Čtvrtek: Poznávání města – kebab, pivo a Reeperbahn (noční život) – spojené s noční procházkou přes jeho centrum.

Pátek: Prošli jsme si administrativní část Hamburku (Chilehaus, Afrikahaus, Zürichhaus, Asiahaus), Speicherstadt, Jan-Fedder-Promenade, Elbtunnel. Poobědvali jsme klasické německé jídlo – pizzu! Potom nás čekala velká procházka budovou Labské filharmonie, u níž jsme nasedli na loď Louisiana Star, která nám po opuštění přístavu nabídla netradiční pohledy na Hamburk. Na závěr jsme se prošli novou čtvrtí Altona Alstadt (bývalý brownfield) a ochutnali currywurst a rybí sendviče.

Sobota: Začali jsme dlouhou procházkou s výkladem od Guiding Architects v městské části Hafen City (moderní část v bývalém přístavu) – stavba Elbtower (arch. Chipperfield) a zastávka Hafen City Universität (světelné boxy), kterou jsme zakončili u budovy Der Spiegel, kde přišlo vhod posezení na zahrádce s řízkem a pivem, které se přehouplo v poznávání nočního života v Hamburku.

Neděle: Tečkou za naší hamburskou výpravou byla návštěva Fishmarktu.

Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto