Den ve znamení BIMu

2024
Edukace
BIM
Firemní kultura
CASUA byla jednou z prvních společností, která začala na území České republiky využívat BIM (Building Information Modeling). I proto je náš BIM manažer vyhledávaným speakerem na všech konferencích věnovaných této tématice.
Foto

Čtvrtek 20.6.2024 byl ve znamení BIMu, tedy hlavně pro našeho BIM manažera Lukáše Vacíka. Dopoledne absolvoval společně s kolegou Patrikem Martínkem interní minikonferenci BIMDAY v naší sesterské společnosti OBERMEYER HELIKA a.s., kde představil rozšířené možnosti exportu #IFC z #Autodesk Revit i jeho kontrolu pomocí nového #openBIM formátu #IDS v nástroji #BIMcollab. Odpoledne už přednášel na konferenci DIGITALIZACE A BIM VE STAVEBNICTVÍ 2024, kterou hostila Nadace ABF.

A jaké jsou u nás novinky? Začali jsme používat nový #openBIM formát IDS pro automatické kontroly BIM modelů v IFC, ještě před předáním objednateli. A i přesto, že je IDS spíše novinka, v praxi se nám už velmi osvědčil. Už se těšíme na nové projekty, kde bude soubor IDS již součástí BIM zadání o Zadavatele (už nyní ale umíme jakýkoliv datový standard převést hromadně z XLS do IDS).

foto: Tomáš Rubín

Foto
Foto