Ing. Aleš
Poděbrad

CEO, Principal Civil Engineer

ČKAIT 0000401
Člen týmuČlen týmu

Stavební inženýr se specializací na rekonstrukce a renovace a český průkopník 3D projektování. Díky jeho nasazení se právě CASUA stala tuzemským lídrem v oblasti navrhování projektů v systému BIM, ve kterém kancelář zpracovala projektovou dokumentaci obchodně-administrativního centra Bořislavka, dosud největší projekt tohoto typu. Je dlouholetým jednatelem firmy a spolu s kolegou Ing. arch. Olegem Hamanem aktuálně také výkonným ředitelem CASUA . V práci kope za tým, ale ve volném čase preferuje před kolektivními sporty golf nebo lyžování. Mezi jeho oblíbená zvířata patří, nepřekvapivě, kasuár.

Jen týmový hráč je dobrým lídrem

Na rozdíl od kasuárů, kteří jsou poměrně samotářští, je příznivcem týmové spolupráce, na které stojí celá synergie kanceláře CASUA a její úspěchy. Své znalosti předává dále také studentům jako externí pedagog ČVUT.

Obrázek

Vzdělání

Aleš Poděbrad vystudoval Stavební fakultu ČVUT a školu ukončil jako specialista na rekonstrukce a renovace. Je autorizovaným inženýrem České komory autorizovaných inženýrů a techniků ve výstavbě (ČKAIT), kde zároveň předsedá komisi BIM. Je členem Českého svazu stavebních inženýrů (ČSSI), místopředsedou jeho oblastní pobočky a člen rady pro BIM při České agentuře pro standardizaci (ČAS).

Kariéra

Mezi jeho srdcové projekty patří obytný soubor a komerční centrum Vinice–Palouk (Praha 10) nebo Bořislavka Office & Shopping Center (Praha 6), přestavba Myšák Gallery (Praha 1), výstavba rezidenčního domu Korunní (Praha 2) nebo nemocnice v Karlových Varech. 

Bytových domů, které přivedl na svět, je daleko více: Zelené město, Malkovského či Rivergarden (Praha).

Projekty